Naujienlaiškio prenumerata
Tel.: +370 41 42 07 33
El.paštas: info@siauliukc.lt

Svarbu!

Ansamblio „Kalatinis“ šokėjai „Tautišką giesmę“ šiemet giedojo Juodkalnijoje

2017 m. liepos 3–12 d. tautinių šokių ansamblis „Kalatinis“ dalyvavo  tarptautiniame folkloro festivalyje „Biserno more“ Juodkalnijoje.

Drauge su Šiaulių rajono kultūros centro šokių grupe „Dobilas“, kuriam taip pat vadovauja „Kalatinio“ vadovė Vanda Verkulienė, festivalyje „Biserno More“ pristatyta abiejų kolektyvų jungtinė koncertinė programa. Festivalis vyko Budvos mieste, įkurtame maždaug prieš 2,5 tūkstančio metų ir apipintame legendomis.

Liepos 6-ąją svečiuose paminėta Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Ukrainos, Lenkijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Rumunijos, Lietuvos ir Latvijos. Lietuvos jungtinio kolektyvo programą žiūrovai palydėjo gausiais aplodismentais. Pakeliui į festivalį apsilankyta Veličkos druskos kasykloje, pabūta Krokuvoje, Kroatijos Plitvicos ežerų nacionaliniame parke, Dubrovniko mieste. Juodkalnijoje lankytasi Kotoro mieste, senojoje Budvoje. Gamtinis, istorinis ir kultūrinis Kotoro įlankos regionas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pristatę savo krašto tautinį šokį, džiugūs ir laimingi, grįždami aplankėme ir Vengrijos sostinę – Budapeštą.

Danutė Jasulevičienė,

ansamblio „Kalatinis“ seniūnė

  © 2018 Visos teisės saugomos Šiaulių kultūros centro | Sprendimas: Elektroninės Vizijos. Naudojama WordPress sistema.