Naujienlaiškio prenumerata
Tel.: +370 41 42 07 33
El.paštas: info@siauliukc.lt

Svarbu!

Istorijos nesuklastosi – Valstybei atmintinų datų minėjimo renginiai

2017 m. rugpjūčio pabaigoje Šiaulių kultūros centras organizuoja renginius, skirtus Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti, Baltijos kelio ir Laisvės dienoms paminėti. Numatoma plati šventinių renginių programa: nuo šv. Mišių, pilietinių akcijų, atminimo vakarų ir atminimo žygių iki koncertų. Tad svarbių Lietuvai ir pasauliui istorinių datų minėjimas, žuvusiųjų už laisvę pagerbimas buria ne tik pažinti, bet ir nepamiršti bei paminėti svarbiausius istorijos momentus.

 

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

 

 

Rugpjūčio 23-oji – svarbi simbolinė XX amžiaus istorijos data. 1939 metais Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos pasirašytas Motovo ir Ribbentropo paktas bei slaptieji protokolai lėmė Baltijos valstybių okupavimą, Europos padalijimą, priverstines darbo stovyklas, vėliau ir Šaltąjį karą. Tačiau po penkiasdešimties metų, 1989 m. rugpjūčio 23 d., įvykusi masinė Baltijos tautų akcija, pranoko lūkesčius. Bene 2 milijonai rankomis susikibusių gyventojų sujungė apie 620 kilometrų nuo Vilniaus iki pat Estijos per Rygą. Baltijos kelyje stovėję žmonės siekė laisvės, rodė begalinį ryžtą ir vienybę.

 

Svarbioms istorinėms datoms atminti Šiauliuose organizuojami net keli šventiniai renginiai. Štai rugpjūčio 23 d., minint Baltijos kelio ir Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti dieną, šventinė programa prasidės šv. Mišiomis už tautiečius, kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę. Po šv. Mišių, 19 val., vyks akcija „Atminties takas“, kuria siekiama atkurti simbolinį Baltijos kelią. Planuojama, kad akcijoje dalyvaus per 200 žmonių. Akcijos dalyviai, rankose laikydami Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavėles ir skambant Baltijos kelio himnui „Bunda jau Baltija“, žygiuos Saulės Laikrodžio aikštės link, kurioje numatytas atminimo vakaras ir šventinis Šiaulių bigbendo (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis) koncertas bei Šiaulių miesto savivaldybės, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono atstovų ir istoriko, LR Seimo nario Arūno Gumuliausko sveikinimo ir prisiminimų kalbos.

 

Rugpjūčio 26 d. popietę Sukilėlių kalnelyje vyks susitikimas ir diskusija su tarptautinės organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ nariais, laukia iškilmingas Padėkos ir Vilties žygis bei šv. Mišios Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.

 

Rugpjūčio 31 d., minint Laisvės dieną, renginiai tęsis toliau. Po šv. Mišių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje vyks eitynės Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaru. Po to P. Višinskio aikštėje planuojamas Laisvės dienos minėjimas, kuriame dalyvaus Šiaulių miesto savivaldybės, Krašto apsaugos savanorių pajėgų prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės atstovai bei Šiaulių universiteto docentas dr. Simonas Strelcovas. Renginys pasibaigs Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestro (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis) koncertu.

 

 

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

 

  © 2018 Visos teisės saugomos Šiaulių kultūros centro | Sprendimas: Elektroninės Vizijos. Naudojama WordPress sistema.