Naujienlaiškio prenumerata
Tel.: +370 41 42 07 33
El.paštas: info@siauliukc.lt

Svarbu!

Prakartėlės atidarymo šventė Šiauliuose

2017 m. gruodžio 14 d. 17 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyks prakartėlės atidarymo šventė „Didis džiaugsmas patekėjo“. Šventėje dalyvausiantis Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis prakartėlę palaimins, įžiebs tikėjimo ir vilties, kalėdinio džiaugsmo linkės miesto meras Artūras Visockas, o šventinę nuotaiką renginio metu skleis Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis) atliekamos kalėdinės giesmės. Jaukioje Kalėdų eglės pašonėje įkurdinta prakartėlė trauks šiauliečius ir miesto svečius iki pat Trijų karalių.

 

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Laikas iki Kristaus gimimo paženklintas ne tik advento vainikų kūrimu ir pasninko laikymųsi, bet ir susikaupimu, apsivalymu, buvimu su savimi ir linksmybių atsisakymu. „100-mečio Kalėdos“ Šiauliuose paženklintos įvairių renginių gausa, tačiau šalia siautulingų pramogų nepamirštame ir krikščioniškųjų tradicijų. Siekdami jaukiai ir šiltai sulaukti šv. Kalėdų, prie saulėtosios miesto eglės įkurdinsime prakartėlę. Tikimės, kad advento laikotarpiu, apmąstymo, vidinės ramybės ir gyvenimo prasmės ieškojimo metu, prakartėlė bus mielas lankymo objektas“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

 

Šventės organizatoriai, nepamiršdami sakralios krikščioniškosios švenčių pusės ir siekdami pavaizduoti biblinį įvykį, įkurdins prakartėlę, kurioje pavaizduos Jėzaus Kristaus gimimą. Pirmą kartą šalia Šiaulių miesto Kalėdų eglės įrengtoje prakartėlėje puikuosis gipsinės ką tik gimusio Jėzus Kristaus, Marijos, Juozapo, ir šventąją šeimą lankančių piemenų bei avių apie 120 cm aukščio statulėlės. Pasak organizatorių, prakartėlė miestiečiams turėtų simbolizuoti susikaupimą ir darnumą, atskleisti tikrąją šv. Kalėdų prasmę.

 

Šv. Kalėdų simbolis, kuriame inscenizuojamas Jėzaus gimimas, iki pat Sausio 6-osios lauks šiauliečių ir miesto svečių.

 

Prakartėlės atidarymo šventei pasibaigus, 17.45 val. šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti 3D vaizdo projekcija „Senojo Kalėdos kelionė“ ant Šiaulių valstybinės kolegijos pastato fasado (Aušros al. 40). Projekcija, kurios trukmė apie 15 min., sukurta „Video Mapping“ kūrybinėse dirbtuvėse talentingų Šiaulių valstybinės ir Šiaurės Lietuvos kolegijos studentų kartu su jiems patariančiais specialistais.

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 866, el. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt.

 

  © 2018 Visos teisės saugomos Šiaulių kultūros centro | Sprendimas: Elektroninės Vizijos. Naudojama WordPress sistema.