Naujienlaiškio prenumerata
Tel.: +370 41 42 07 33
El.paštas: info@siauliukc.lt

Svarbu!

Šiaulių kultūros centro iniciatyva – vasaros dienos stovykla vaikams

2017 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 23 d., antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais, 13.30–17.30 val. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) vyksta vasaros dienos stovykla vaikams ir jų šeimoms „Smagu žinoti“. Įvairiais judriaisiais ir lavinimo žaidimais, kūrybinėmis dirbtuvėmis, šokių ir dainų pamokomis organizuojamoje stovykloje ugdomas vaikų kūrybiškumas, stiprinami bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai. Atėję vieni ar drauge pasikvietę tėvelius ir senelius, vaikai dienos stovykloje prasmingai ir įdomiai leidžia laisvalaikį.

 

Stovykla nemokama.

 

Vasarą daugelis tėvų sunerimsta, kaip paįvairinti atostogaujančių vaikų kasdienybę. Šiaulių kultūros centro organizuojama vasaros dienos stovykla „Smagu žinoti“ prisideda prie problemos sprendimo ir siūlo laisvalaikį leisti turiningai. „Pirmiausia organizuojama vasaros dienos stovykla siekiame įtraukti vaikus į kultūrinę ir pažintinę veiklą, o kad bendravimas būtų dar šiltesnis ir glaudesnis, vaikus raginame su savimi atsivesti ir šeimos narių. Kelias valandas trunkančiuose užsiėmimuose stengiamės nenuobodžiauti, o užsiimti patrauklia ir naudinga veikla“, – stovyklą pristato Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė.

 

Stovykla veikia tris dienas per savaitę. Pasak rengėjų, skirtingomis dienomis orientuojamasi į vis kitokias veiklas. Štai pirmoji diena skiriama įvairiems žaidimams: vaikai mokomi taktinių, strateginių, stalo ir judriųjų žaidimų, rengiami „Protų mūšiai“, kuriuose aštrinamas protas ir reakcija. Žaidimai vaikams teikia neįkainojamą naudą: lavinami protiniai gebėjimai, ugdoma motorika ir kalba, elgesio normos.

 

Kito užsiėmimo metu Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų vadovai supažindina stovyklos dalyvius su įvairiais liaudies amatais, etnografinėmis tradicijomis, papročiais, moko lietuvių liaudies dainų, šokių ir ratelių. Kūrybiškumui ugdyti ypač vertinga trečioji stovyklos diena, kai susirinkę jos dalyviai, atlikdami įvairias kūrybines užduotis, taikydami skirtingas meno rūšis ir technikas, tobulina ne tik jau turimus įgūdžius, bet ir įgyja naujų, ugdo vaizduotę.

 

Štai jau įvykusiuose užsiėmimuose susirinkusių vaikų šypsenos ir plačios akys rodė didžiulį susidomėjimą. Pirmąją stovyklos dieną kuravusi Kultūros centro studijos „Svajokliai“ vadovė Zita Vilutytė pakvietė vaikus pasigaminti spalvotų drugelių ir paukštelių iš įvairių, vaikams dar nepažįstamų medžiagų. Po užsiėmimo pakalbintas šešiametis Orestas džiūgavo: „Pats padariau kelis darbelius. Ateisiu būtinai ir kitą dieną, juk reikės dar juos nudažyti!“ Gerų emocijų ir pagyrimų kitų vaikų darbeliams negailėjo ir septynmetė Izabelė: „Visų vaikų darbeliai labai gražūs ir spalvoti. Mano drugelis, kai jį pabaigsiu, skris į Afriką. O ir pati norėčiau ten apsilankyti.“ Ir kiti vasaros dienos stovykloje „Smagu žinoti“ dalyvavę 6–10 metų vaikai neslėpė susidomėjimo ir džiaugsmo atlikdami patikėtas užduotis, o dar labiau juos stebino ir žavėjo greitas rezultatas.

 

Organizuojamoje stovykloje priemonėmis, reikalingomis veiklai, pasirūpina organizatoriai. Dalyviai turi turėti maisto pavakariams ir viešojo miesto transporto bilietą. Registruotis į stovyklą galima tel. +370 676 48 539, el. p. inta.skeiviene@siauliukc.lt. Visi užsiėmimai vyksta susidarius 6–20 dalyvių grupei. Vaikai iki 7 metų stovyklos veikloje dalyvauja prižiūrimi vyresnių šeimos narių.

 

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė, mob. +370 676 48 539, el. p. inta.skeiviene@siauliukc.lt.

  © 2018 Visos teisės saugomos Šiaulių kultūros centro | Sprendimas: Elektroninės Vizijos. Naudojama WordPress sistema.